Насіння соняшнику стійкого до вовчка

- за популярністю
- від дешевих до дорогих
- від дорогих до дешевих
- за алфавітом
- по рейтингу
- за популярністю
- акційні
Насіння соняшника, стійкого до вовчка
Вирощування культури соняшнику в нашій країні пов'язано з певними ризиками, тому для південних і східних регіонів рекомендується соняшник, стійкий до вовчка. Такі гібриди соняшника є в каталогах практично всіх компаній виробників посівного матеріалу. Вони створюються методами традиційної селекції без використання генно-інженерних методик. Тому гібриди соняшнику, стійкі до вовчка, підходять для тих фермерських господарств, що надають перевагу органічному вирощуванню і більш екологічному землеробству.
Що таке вовчок?
Вовчок соняшниковий (Orobanche cumana) - паразитична безхлорофільна рослина. Це облігатний паразит соняшнику, здатний повністю знищити вирощувану культуру на полі.
Щороку на полях виявляють нові агресивні раси паразитичного бур'яну. Вовчок продукує величезну кількість насіння, тому мутує вже за один сезон вирощування.
Насіння паразитичної рослини в грунті потрапляє на корінь соняшника і вростає в корінь рослини за допомогою гаусторії. Вовчок повністю залежить від рослини-господаря, харчуючись органічними і мінеральними речовинами з соняшнику.
На фазі 10 листків культури відбувається помітне в'янення соняшнику, причину якого видно тільки тоді, коли обстежити кореневу систему. Зовні коренів видно бульбочку паразита, де закладається майбутній квітконіс. Квітконіс проростає колосовидним суцвіттям, де утворюється до 5000 дуже дрібних насінин, які успішно розносяться вітром, сільськогосподарською технікою, водою, що сприяє швидкому переносу вовчка на інші поля.
Методи контролю вовчка:
- селекційні методи (вирощування стійких гібридів соняшнику)
- агротехнічні методи (використання культур пасток, дотримання сівозміни)
- селекційно-хімічні методи (вирощування ІМІ-гібридів соняшнику і обробка поля гербіцидом Євро-Лайтнінг від вовчка та бур'янів).
Гібриди соняшнику, стійкого до вовчка
Вовчок надзвичайно шкідлива рослина. Якщо на рослині присутні 2 квітконоса, то врожайність падає на 0.9 ц/га, при розвитку 6 квітконосів - на 4.34 ц/га. Боротьба з вовчком актуальна для південних і східних регіонів країни. Фермери, розуміючи швидкість поширення вовчка та його згубний вплив, надають перевагу вирощуванню стійких гібридів соняшнику або гібридів під Євро-Лайтнінг (технологія "Чисте поле", Clearfield).
Насіння соняшнику, стійке до вовчка пропонують такі компанії:
Правильний вибір гібридів соняшнику, стійкого до вовчка, це ключ до успішного вирощування. Не варто забувати про агротехнічні методи контролю паразита. Наприклад, раніше в середині 20 ст не виникало проблеми масового поширення вовчка, тому що аграрії неухильно дотримувалися сівозміни, і вирощувати культуру на тому ж полі можна було не раніше, ніж через 8-10 років. Неконтрольоване вирощування соняшнику фермерськими господарствами призводить до того, що необхідно боротися з проблемою іншими методами.
Вирощуючи гібриди класичної технології, зверніть увагу на стійкі до 6 і 7 рас вовчка. Це такі гібриди як:
- НС Оскар, Душко, Тор, Авалон від Євросем,
- Бенета, Лейла, Жалон Гранд від Агроспецпроект,
- Тунка, ЛГ 5580, ЛГ 5582 від Лімагрейн.
Існує лінійка гібридів, насіння якого стійке до вовчка, а і містить ген стійкості до Євро-Лайтнінгу. Насіння соняшника Сингента - СИ Барбаті, Санай МР, СИ Розета підійде для посушливих регіонів степів - місцевого ареалу розповсюдження рослини вовчок. Для зон помірного і достатнього зволоження рекомендуються гібриди НК Неома, СИ Неостар, Бакарді та інші. Звертайтеся за консультацією до агрономів Вашого поля Посівна, щоб підібрати оптимальний гібрид соняшнику для прибуткового вирощування.