Фільтр
Рекомендовані регіони
Стійкість до посухи
Вологовіддача
Стійкість до холоду
показати

Насіння кукурудзи

Фильтр
сортувати
сортувати
за популярністю
 • за популярністю
 • від дешевих до дорогих
 • від дорогих до дешевих
 • за алфавітом
 • по рейтингу
 • за популярністю
 • акційні
ДБ Хотин
280
зерно
130
238
1350
.00 грн/міш.
У Наявності
Амарок
220
зерно, силос
135
282
1759
.00 грн/міш.
У Наявності
Гран 310
250
зерно, силос
140
290
2166
.00 грн/міш.
У Наявності
Гран 1
370
зерно, силос, біогаз
160
270
3534
.00 грн/міш.
У Наявності
ДН Пивиха
180
зерно, силос
140
250
1250
.00 грн/міш.
У Наявності
Меган
250
зерно, силос
150
285
1300
.00 грн/міш.
У Наявності
Переяславський 230 СВ
230
зерно
110
250
1400
.00 грн/міш.
У Наявності
ДН Орильський
320
зерно, силос
155
260
1523
.00 грн/міш.
У Наявності
ДН Хортиця
240
зерно, силос
135
230
1640
.00 грн/міш.
У Наявності
Оржиця
230
зерно
150
260
1640
.00 грн/міш.
У Наявності
Дніпровський 181 св
180
зерно
110
240
1750
.00 грн/міш.
У Наявності
Кремінь
210
зерно
125
270
1750
.00 грн/міш.
У Наявності
ЄС Астероїд
290
зерно, силос
150
290
1900
.00 грн/міш.
У Наявності
Даніїл
280
зерно
140
280
1900
.00 грн/міш.
У Наявності
РАМ 1023
230
зерно
125
260
1900
.00 грн/міш.
У Наявності
РАМ 1333
180
зерно
125
220
1900
.00 грн/міш.
У Наявності
Гран 220
210
зерно, силос
130
285
2166
.00 грн/міш.
У Наявності
ЄС Мілорд
370
зерно, силос
150
295
2319
.00 грн/міш.
Передзамовлення
Арлен
300
зерно
165
250
2500
.00 грн/міш.
У Наявності
Ларсон
250
зерно, силос
140
310
2500
.00 грн/міш.
У Наявності

Насіння кукурудзи (посівний матеріал кукурудзи) 

Кукурудза має стратегічне експортне значення. Щороку вітчизняні аграрії отримують високий урожай. Зростання врожаю відбувається не тільки зі збільшенням площ під посівом кукурудзи, а й завдяки вирощуванню високоврожайних гібридів. 

Разом з площами під посів зростає не тільки кількість зібраного врожаю, а також і зростає якість виробленого зерна і силосу завдяки удосконаленню гібридів.

У період посівної кампанії перед аграріям, що вирощують кукурудзу, стоїть питання, яке насіння кукурудзи купити? Загальне правило говорить, що найкращим вибором буде посівний матеріал, умови селекціонування якого схожі з Вашими умовами вирощування. Багато гібридів іноземної селекції відповідають цій вимозі. Непогано зарекомендувала себе кукурудза української селекції, але при цьому продуктивність гібридів іноземної селекції трохи вище. Непогані результати демонструють культури з сербською та угорською генетикою, при цьому ціна їх не надто висока.

Купити кукурудзу на силос і зерно

У розмаїтті гібридів і сортів кукурудзи Ви можете вибирати ті, що вирощуються для отримання зерна або силосу. Виходячи з поставлених завдань, і слід вибирати. Крім того, від цього вибору залежатиме і технологія вирощування, що буде застосовуватися на полі.

Вибір гібрида кукурудзи по групі стиглості або ФАО

Одним з найважливіших показників при виборі насіння кукурудзи є група стиглості або ФАО. Цей показник варіює від 100 до 999 одиниць. Показник ФАО прямо пропорційний значенням середніх температур. Таким чином, для холодних регіонів Полісся, Лісостепу і Заходу країни підійде кукурудза з ФАО 150-390, для південних регіонів (Південний Лісостеп, Степ) - 190-420, на крайньому півдні успішно можна обробляти кукурудзу з ФАО 250-400 одиниць. На ринку існує відмінність ціни: чим більше ФАО кукурудзи, тим дорожче вона коштує. Купити насіння кукурудзи з відповідним для Вашого регіону ФАО можна в маркеті Вашого поля POSIVNA. Кукурудза, ціна якої вказана сайті, завжди є в наявності для кінцевого покупця.

Стійкість насіння кукурудзи до вилягання

Гібриди кукурудзи з високою стійкістю до вилягання хороші тим, що полегшать Вам збір врожаю і допоможуть уникнути втрат при збиранні. А значить підсумкова врожайність вирощуваного гібрида буде вище. Для протистояння несприятливим погодним умовам кукурудза повинна мати жорстке стебло.

Вибір стійкого до хвороб гібрида кукурудзи

Сучасні гібриди кукурудзи від відомих виробників мають високу стійкість до хвороб культури: 

 • гельмінтоспоріоз, 
 • сажкові хвороби, 
 • фузаріоз та ін. 

Крім того, фермери широко використовують величезний спектр фунгіцидів для захисту культури під час вегетації.

Вологовіддача впливає на кількість зібраного врожаю

Цільове спрямування вирощування кукурудзи обумовлено потребами фермера. Наприклад, фермерські господарства південних областей при вирощуванні кукурудзи на силос не зацікавлені в гібридах з високою вологовіддачею. Середня вологість зерна при збиранні в степовому регіоні становить 14%, що дозволяє істотно заощадити на післязбиральній досушці зерна, в Лісостепу вологість становить 20-25%, в Поліссі - 30-35%. Вибираючи гібрид, зверніть увагу на рівень вологовіддачі, якщо вирощуєте кукурудзу на зерно. Кукурудза з високою вологовіддачею після прибирання не гниє, не пріє, добре зберігається в насипу.

Історія вирощування культури кукурудзи у світі

Культура кукурудзи була одомашнена ще 10 тис. років тому корінним населенням Америки, на території сучасної Мексики. З відкриттям Америки Колумбом вона була завезена в Європу та інтродукована вельми успішно по всьому світу. Вона широко вирощується в багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. 

Найбільші врожаї цієї культури збирають недалеко від своєї історичної батьківщини - США. По всьому світу за рік збирають понад 1 млрд тонн і щороку площі під кукурудзою збільшуються. Насіння кукурудзи з кожним роком поліпшується і дає все більший урожай.

Напрямки вирощування кукурудзи

Кукурудза вирощується з такою метою: 

 • корм для тварин (свині, велика рогата худоба, птахи)

 • харчовий продукт (мука, крупа)

 • як основа для виробництва крохмалю, спирту, олії

 • як сировина для біопалива і біогазу.

Спектр використання кукурудзи досить широкий. Вона стає джерелом не тільки харчування, але важливим елементом екологічної енергетичної сфери життя людини. Не слід забувати, що 1 кг зерна містить 1.34 к.е. і 78 г якісного білка. При вологості зерна 15% в зернах культури міститься 10.5% білків, 6.5% жирів і 2.5% клітковини.

Вирощування кукурудзи високорентабельне. Згідно з показниками світової статистики, при інвестуванні 100-140 доларів на гектар, кінцева вартість продукції складе 300-400 доларів.

Купити насіння кукурудзи в маркеті Вашого поля POSIVNA

В інтернет-магазині ПОСІВНА ми пропонуємо купити кукурудзу вітчизняної та іноземної селекції. Ціна кукурудзи може відрізнятися. Традиційно сорти й гібриди кукурудзи української селекції дешевше, але вони добре адаптовані до нашого клімату та умов вирощування. Насіння кукурудзи іноземної селекції від Лімагрейн, Піонер, Монсанто, Сингента - це якісна генетика і висока врожайність на полі. 

Насіння кукурудзи від іноземних компаній, які інвестують величезні кошти в гібридизацію і вирощування посівного матеріалу, більш продуктивні, мають високу вологовіддачу, стійкі до вилягання, толерантні до багатьох хвороб і не уражаються шкідниками. Унікальною особливістю таких гібридів є їх легка пристосовуваність і пластичність до умов вирощування.

Переваги гібридів кукурудзи перед сортами:

 • більш висока врожайність
 • висока якість врожаю
 • рівні й дружні сходи
 • одночасне дозрівання врожаю
 • завжди якісне зерно, що задовольняє кінцевого споживача.

При вирощуванні гібридів кукурудзи необхідно дотримуватися технологічних умов:

 • не загущувати посіви
 • використовувати мінеральні добрива та засоби захисту

Пропонуємо купити насіння кукурудзи, ціна і якість яких приємно Вас здивує в маркеті Вашого поля POSIVNA. Якщо Ви купите насіння кукурудзи від Сингента, Монсанто, Маїсадур, то отримаєте ряд конкурентних переваг:

 • висока врожайність при короткому періоді вегетації
 • комплексна толерантність до хвороб, шкідників, несприятливих умов
 • можливість раннього посіву (від + 5С)
 • швидка вологовіддача
 • гарна якість врожаю.

Ціна кукурудзи іноземної селекції вище, але витрачені кошти окупляться високою продуктивністю.

Як формується посухостійкість гібридів кукурудзи?

Для вирощування в жарких регіонах з недостатньою кількістю вологи ФГ обирають посухостійкі гібриди. Посухостійкість формують генетичні особливості гібрида. При правильному виборі посухостійкого гібрида вдасться отримати високий урожай. Такі гібриди мають потужну кореневу систему, яка може поглинати воду з нижніх горизонтів грунту, спеціальну форму листя, що перешкоджає надмірному випаровуванню вологи з поверхні листової пластини. Існують деякі прийоми, що дозволяють зменшити чутливість кукурудзи до вологи. Наприклад, позитивний результат показує обробка гуматом калію або кремнієм.

Як дефіцит вологи впливає на рослини кукурудзи?

Відсутність вологи пригнічує ріст і поділ клітин рослини, що призводить в недостатнього розвитку кореневої системи, зниження висоти культури, розмірів качана. При цьому кукурудза не здатна поглинати мінеральні речовини з грунту, навіть якщо вони є в грунті у великій кількості. При нестачі вологи листя кукурудзи скручуються і засихають, що призводить до зниження ефективності фотосинтезу і розвитку рослин. При цьому затримується розвиток маточок, що веде до недозапилення качанів. Рослини виробляють меншу кількість вуглеводів, результатом чого є недорозвинені зерна.

У гібридів кукурудзи від Сингента - новий інноваційний генотип "Артезіан", що допомагає культурі оптимізувати використання доступної вологи протягом усього вегетаційного періоду. Генотипи кукурудзи Артезіан від Сингента краще поглинають вологу через розвинену кореневу систему, мають високий рівень посухостійкості, кращу озерненість качана. В умовах стресу така кукурудза (НК Термо, НК Люціус, НК Кобальт) дає на 15% більший урожай. Швидка вологовіддача під час дозрівання врожаю допомагає заощадити гроші на післязбиральній обробці зерна. Гібриди з генотипом Артезіан мають еректоїдний тип розміщення листя, що значно підвищує ефективність фотосинтезу. 

Гібриди від Сингента містять більше хлорофілу в листках і відповідно більш високий коефіцієнт фотосинтезу. Така кукурудза характеризується стійкістю до кореневих і стеблових гнилей, сажкових хвороб, стійка до вилягання. Всі гібриди кукурудзи Сингента належать до типу Stay Green, а саме, демонструють ремонтантність, здатність залишатися зеленими тривалий час після настання стиглості зерна. Це забезпечує високу якість корму для тварин. Завдяки великим успіхам у створенні гібридів кукурудзи Артезіан, що адаптовані до стресових факторів, компанія Сингента намітила ефективний шлях підвищення врожайності та рентабельності вирощування кукурудзи. Для ранніх строків посіву підходять такі холодостійкі гібриди Сингента як: 

 1. СИ Ротанго, 
 2. СИ Теліас, 
 3. СИ Талісман, 
 4. СИ Батанга, 
 5. НК Термо, 
 6. СИ Феномен, 
 7. СИ Фотон, 
 8. СИ Чорінтос, 
 9. СИ Зефір та інші. 

Ранні сходи дозволяють збільшити фазу активного фотосинтезу, протягом якого накопичуються органічні речовини. 

Гібриди кукурудзи від Лімагрейн користуються заслуженою популярністю. За останні 30 років насіння кукурудзи демонструють значний прогрес за рахунок генетики в рослинництві, і потенційна врожайність становить 1.1-1.4 ц / га. Важливе значення має підвищення холодостійкості гібридів як одного з елементів їх загальної адаптивності. Насіння кукурудзи ЛГ 31377, ЛГ 3350, Джоді, Адевей - високоврожайна кукурудза з високою якістю зерна. Гібриди підходять для раннього посіву по всій території України.

Гібриди кукурудзи від французької компанії Маїсадур характеризуються високим потенціалом врожайності, відмінною схожістю насіння і забезпечують хороший фітосанітарний стан посівів. Завдяки генетичній різноманітності гібриди Маїсадур задовольняють попит найвимогливіших фермерів. Кукурудза Маїсадур вирощується для виробництва кормів для тварин, крохмалю, екологічного пального, харчової промисловості. 

Гібриди Мас 25.Ф, Мас 38.Д, Мас 39.Т, Мас 53.Б, Амеліор - володіють високою посухостійкістю. Для північних територій обробітку кукурудзи підійде насіння кукурудзи Мас 10.А, Мас 12.Р, Мас 14.Г, Мас 20.Ф. Отримання ранніх сходів і швидкий розвиток рослин у холодостійких гібридів кукурудзи дозволяє збільшити врожайність зерна і силосної маси, особливо в ті роки, коли друга половина вегетації проходить в умовах посухи. Всі гібриди стійкі до впливу стресових умов і мають високу толерантність до шкідників і хвороб культури.

Гарантія високої якості насіння кукурудзи, що продається в POSIVNA

Якщо ви збираєтеся купити кукурудзу в маркеті Вашого поля POSIVNA, ми надамо Вам сертифікат якості кожної партії кукурудзи. У ньому Ви можете дізнатися схожість, енергію проростання насіння, групу стиглості, смітну домішку й інші важливі характеристики. Високоякісна кукурудза, ціна якої вказані на нашому сайті, є значно нижче за ринкову, але відповідає всім стандартам якості.

Ми реалізуємо оригінал зі складів виробників посівного матеріалу за ексклюзивними умовами. Вибір хорошого гібрида - це шлях до отримання високого врожаю. У величезному виборі Вам допоможуть зорієнтуватися менеджери з великим агрономічних досвідом.

Перевага гібридів перед сортами кукурудзи

Гібриди кукурудзи - це результат схрещування різних генетичних форм рослин. Схрещуючи генотипи з різними характеристиками, можна отримати унікальні генетичні якості у нащадків або посилити наявні позитивні характеристики (наприклад, врожайність, стійкість до холоду, хвороб, шкідників, стресів). Для створення батьківських форм необхідно провести самозапилення ліній кукурудзи в 6-8 поколіннях. Такі рослини будуть мати низьку життєздатність, але при схрещуванні таких ліній отримують сильні лінії з високою продуктивністю. Це так зване явище гетерозису. Воно зберігається тільки в першому поколінні. І посіяне насіння гібридної кукурудзи покаже високий урожай тільки один раз. Зібраний урожай не можна пересівати, тому насіння гібридів виробляють щороку. Зібраний посівний матеріал допрацьовують на насіннєвих заводах, протруюють комплексними протруйниками, мікродобривами та стимуляторами росту.

Сорти кукурудзи можуть пересіватися багато разів, але поступаються за врожайністю, стійкістю і толерантністю до стресів.

Попередники для кукурудзи на полі

Складання правильної схеми сівозміни вкрай важливо при вирощуванні будь-якої культури, а не тільки кукурудзи. Сівозміна може регулювати вологозабезпечення грунту, кількість мікро- і макроелементів, значно покращує структуру ґрунту. Насичення сівозміни однією і тією ж культурою сприяє накопиченню на полі шкідників, хвороб, специфічних бур'янів.

Кращі попередники для кукурудзи залишають багато вологи в грунті, не мають перехресних з кукурудзою хвороб і шкідників, залишають мало насіння і коріння бур'янів. Небажаними попередниками для кукурудзи є культури, що споживають багато вологи з ґрунту, мають спільні з культурою кукурудзи шкідники і хвороби, виділяють токсини, що несприятливо впливають на розвиток кукурудзи.

Особливістю її є те, що кукурудза може вирощуватися по кукурудзі кілька років. Але кожні 3-5 років слід змінювати культуру. В Степу хорошими культурами-попередниками може бути: 

 • озима пшениця, 
 • бобові культури, 
 • багаторічні трави. 

Не рекомендовані - соняшник, сорго, які поглинають багато вологи з ґрунту для успішної вегетації.

Перед кукурудзою в Лісостепу краще вирощувати: 

 • зернові колосові культури, 
 • зернобобові, 
 • трави, 
 • цукрові буряки. 

На Поліссі хорошими попередниками є озима та яра пшениця, картопля, льон та інші.

Внесення добрив при вирощуванні гібридів кукурудзи

Попри високу родючість українських чорноземів, при вирощуванні гібридів кукурудзи необхідно коригувати мінеральний склад ґрунту. Застосовуючи добрива, можна збільшити врожайність до 25%. Крім того, це дозволяє зберегти стан грунтів, оберігаючи їх від руйнування. Дуже важливими для кукурудзи є макроелементи - азот, калій, фосфор, кальцій, сірка. Але відсутність, наприклад, цинку не менше згубно. За вегетаційний період відбувається поглинання близько 350-400 г / га цинку. Його необхідно забезпечувати внесенням мінеральних добрив.

Симптоми дефіциту цинку на кукурудзі:

 • поява світлих смуг вздовж листя
 • низькорослість рослин
 • скорочення міжвузлів
 • поява "білого бутона" - ново відросле листя має білий колір

Але не тільки дефіцит цинку в грунті призводить до нестачі його в рослині. Часто рослина не може засвоювати цинк в результаті високого рН грунту, нестачі органічних речовин, перезволоження, перенасичення фосфорними добривами. Але і це можна вирішити завдяки застосуванню хелатних форм добрив з цинком, які мають легкозасвоювану форму. Наприклад, це мікродобрива Авангард Цинк від Укравіт, Реаком Плюс Кукурудза від Реаком, Євронорм Цинк від Євросем і інші.

Внесення добрив на посіви кукурудзи відбувається в кілька етапів. Спочатку вносять восени під основний обробіток грунту, потім навесні під культивацію, рекомендується вносити під рядки при посіві та проводити підживлення в фазу 3-5 або 6-7 листків культури. 

Фосфорно-калієві добрива вносять під час основного обробітку грунту. У регіонах з високою вологістю NPK-комплекс може вноситься під культивацію. На початку вегетації культура кукурудзи особливо чутлива до нестачі мінеральних елементів. Тому при посіві рекомендується вносити фосфор в кількості 10-15 кг на га.

Як обробляти грунт при вирощуванні кукурудзи?

Для вирощування кукурудзи необхідна ретельна механічна обробка грунту. У такому випадку розвивається міцна коренева система з сильним розгалуженням бічних коренів. Коріння проникають на глибину до 30 см. Тому рекомендується розпушувати грунт досить глибоко. Лущення грунту, який готують під посів кукурудзи, добре розпушує верхній шар, що зменшує випаровування вологи. Крім того, це сприяє кращому поглинанню вологи опадів. Лущення корисно і тим, що добре ріже рослинні залишки й коріння бур'янів. Стерню лущать дисковими або лемішними лущильниками, боронами, фрезерними знаряддями, дисковими культиваторами на глибину до 14 см. Може проводитися безвідвальна обробка на глибину до 27 см.

Весняне боронування проводиться важкими боронами під кутом 45 до основного обробітку. Якщо на полі присутні коренепаросткові бур'яни, то рекомендована передпосівна культивація на глибину до 10 см, а наступні на глибину закладення посівного матеріалу кукурудзи (до 7 см).

Ідеальним часом посіву кукурудзи на зерно є період прогрівання грунту до 8-10С. Але деякі гібриди можна сіяти та при + 5С. Важливо закрити вологу в ґрунті для отримання рівних і здорових сходів.

Етапи догляду за посівом кукурудзи:

 1. Коткування посівів - необхідність в коткуванні виникає при недостатній вологості ґрунту.
 2. Боронування до сходів - глибина обробки до 4 см.
 3. Боронування по сходах - фаза шилець, фаза 2-3 листків культури, фаза 4-5 листків культури.
 4. Обробка міжрядь
 5. Збір зерна - при вологості менше 40%. Початки зрізаються на висоті 10-12 см над землею, період збору врожаю - 5-7 днів.

Гербіцидний захист посівів кукурудзи від бур'янів

Зовнішні чинники, такі як бур'яни, сприяють зниженню врожаю до 40%. Бур'ян конкурує з молодою культурою за поживні речовини та воду на полі. Застосування гербіцидної обробки повинно бути своєчасним до переростання бур'янів. Різні гібриди по-різному реагують на внесення гербіцидів. Головне дотримуватися рекомендацій, зазначених виробником у технічній документації. Для найкращого ефекту до появи сходів застосовують грунтовий гербіцид. Він діє на бур'яни, що починають сходити, а також ті, що ще знаходяться в грунті. Створений гербіцидний екран захищає протягом 2-8 тижнів.

Обробка гербіцидом по сходам проводиться в фазі від 3 листка. Наступне обприскування по необхідності проводять у фазу 5-6 листків культури. Кукурудзу обробляють гербіцидами з такими діючими речовинами: 

 • ацетохлор, 
 • сульфонілсечовина, 
 • клопіралід, 
 • прометрин, 
 • 2.4-Д, 
 • флорасулам, 
 • нікосульфурон. 

Гарні препарати комплексної дії, що прибирають одно- і багаторічні дводольні бур'яни. Наприклад, аналог Пріми Проспер, що містить в своєму складі 2.4-Д і флорасулам. Препарат діє дуже поступово, різкого висихання бур'янів не відбувається. Навпаки спостерігається поступове відмирання бур'янів протягом 30-40 днів.

Ацетохлор входить до складу таких комерційних препаратів як Харвард, Основа, Еталон, Кратос, знищує злакові та дводольні бур'яни при обприскуванні грунту до сходів. Гербіцид Мілафорт від АХТ на основі нікосульфурона - комплексне рішення забур’яненості поля. Діє на злакові та деякі дводольні бур'яни, при цьому толерантний по відношенню до основної культури у фазі 3-10 листків. Для усунення широкого спектру бур'янів рекомендується приготувати бакову суміш, що складається з гербіцидів Мілафорт і Дисулам. Така суміш знищує вероніку перську, ромашку непахучу, лободу білу, берізку польову, осот, щирицю та інші.

Для ефективної роботи гербіцидів слід дотримуватися наступних умов:

 • розбивати грудки на полі
 • прибирати або лущити залишки попередньої культури на полі
 • проводити посів на потрібну глибину
 • дотримуватися норм витрати препарату (не збільшувати без причини і не розводити гербіцид, намагаючись заощадити)
 • використовувати чисту воду з нейтральним рН для обприскування
 • завжди враховувати погодні умови проведення обробки (опади протягом годин або діб після обприскування можуть призвести до змивання препарату і повної втрати його ефективності).
 • сильний вітер під час обприскування не допустимий, оскільки це буде перешкоджати повноцінному покриттю бур'янів препаратом.

Переваги покупки насіння кукурудзи в маркеті Вашого поля POSIVNA

У компанії POSIVNA працюють професіонали своєї справи, які чітко знають особливості технології вирощування гібридів кукурудзи та проблеми, що виникають в фермерських господарствах. У нашій компанії працюють менеджери з агрономічною освітою. В каталозі гібридів кукурудзи Ви можете замовити насіння кукурудзи з будь-яким ФАО, що підходить для різних зон кукурудзосіяння країни. При дотриманні норм посіву, технологій вирощування Ви отримаєте гідний урожай, заявлений оригінатором. 

У нашому магазині ми практикуємо індивідуальний підхід до кожного покупця. Це стосується ціни, вибору посівного матеріалу, засобів захисту рослин. При цьому незмінним для всіх залишається високий професіоналізм, мінімальні ризики для Вас і конкурентні ціни. Ціна кукурудзи в нашому інтернет-магазині Вас приємно здивує, а якість посівмату порадує. Висококваліфіковані фахівці провідного агро-маркету допоможуть Вам вибрати оптимальний набір гібридів, щоб самим раціональним способом використовувати наявні ресурси й збільшити окупність вирощування кукурудзи.

✨Яка реальна врожайність гібридів кукурудзи?
Сучасні гібриди кукурудзи мають потенційну врожайність, що досягає 150 ц/га, при цьому реальні показники врожайності складають 100 ц/га.
 
⭐️Скільки насіння в мішку кукурудзи?
Мішок кукурудзи - 1 посівна одиниця складається з 80 000 насінин. Деякі виробники випускають мішки по 50 000 насінин. Ця кількість розрахована на площу 1-1.2 гектара.
 
✔️Що вибрати - гібрид або сорт кукурудзи?
Насіння гібридів кукурудзи - якісний посівний матеріал, що має багато переваг в порівнянні з сортами. 1. Підвищена врожайність гібридів. 2. Вирівняні посіви, гарний фітосанітарний стан посівів. 3. Всі рослини культури гібрида проходять стадії росту одночасно, що полегшує догляд і збирання врожаю. 4. Зібраний урожай зерна кукурудзи високої якості.
 
✅Як вибрати насіння кукурудзи для посушливих регіонів?
Щоб вибрати стійкий до спеки і посухи гібрид кукурудзи, необхідно орієнтуватися на особливості гібрида і його детальні характеристики. Так посухостійкі гібриди кукурудзи мають міцну кореневу систему, що дозволяє поглинати воду з нижніх шарів грунту, а листя здатне зменшувати випаровування при підвищенні температури. Такі гібриди кукурудзи пропонує компанія Сингента (СИ Феномен, СИ Батанга, СИ Енігма, СИ Аладіум), Рост Агро (ДБ Хотин), Монсанто (ДКС 5007, ДКС 4795).
 
✅Як вибрати гібрид кукурудзи для певного регіону?
При виборі гібриду кукурудзи для конкретного регіону слід враховувати кліматичні умови, терміни сівби, особливості ґрунту та захворювань, які поширені у цьому регіоні. Наприклад, для регіонів з коротким літом та низькими температурами можна вибрати гібриди з більш ранніми термінами дозрівання та вищою морозостійкістю.
 
⭐️Як правильно провести обробіток ґрунту перед посівом кукурудзи?
Обробіток ґрунту перед посівом кукурудзи слід проводити залежно від типу ґрунту та його стану. За наявності великої кількості залишків рослинності або посушливих умов рекомендується провести глибоку обробку ґрунту (20-25 см), наприклад плугом або культиватором. Якщо ж ґрунт легкий і повітряний, можна обійтися поверхневою обробкою (10-15 см) за допомогою борони або дискової борони.
 
⏩Які найпоширеніші хвороби та шкідники кукурудзи та як з ними боротися?
Деякі з найбільш поширених хвороб кукурудзи включають фузаріоз, сажкові гриби, іржу, гельмінтоспоріоз, антракноз, септоріоз та ін. Шкідниками можуть бути ведмедка, совка, попелиці, травневий жук, кліщі та багато інших. Для боротьби з хворобами та шкідниками кукурудзи, рекомендується застосовувати інтегрований підхід, який включає правильне планування посіву, вибір сортів, застосування добрив та засобів захисту рослин, а також заходи по боротьбі з бур'янами. Важливо також стежити за станом посівів та регулярно здійснювати їхній моніторинг для виявлення можливих проблем.
 
✅Які добрива найефективніші для вирощування гібридів кукурудзи?
Залежно від типу ґрунту та рівня його родючості, необхідні різні види добрив, такі як азот, фосфор та калій. Рекомендується також застосовувати мікроелементи та органічні добрива. Рекомендується проводити підживлення азотними добривами у кілька етапів, починаючи з появи третього листа. Також можуть використовуватися мікроелементи, такі як цинк та мідь, залежно від потреб ґрунту та культури. Важливо правильно розподілити дози добрив відповідно до вимог ґрунту та культури.
 
⏩Як визначити оптимальний час для посіву гібридів кукурудзи?
Оптимальний час для посіву гібридів кукурудзи залежить від кліматичних умов та типу ґрунту. Загалом рекомендується проводити посів кукурудзи навесні, після того, як грунт прогріється до температури не нижче +10 °C. Загалом, кукурудзу рекомендується сіяти навесні після того, як пройшла небезпека заморозків і ґрунт досить прогрівся, але не пізніше початку червня.
 
⭐️Які переваги мають гібриди кукурудзи порівняно із звичайними сортами?
Гібриди кукурудзи мають більш високий урожай і кращу якість зерна, також вони більш стійкі до хвороб і шкідників.
 
⏩Якою є оптимальна щільність посіву гібридів кукурудзи?
Оптимальна щільність посіву гібридів кукурудзи залежить від низки факторів, включаючи гібрид, тип ґрунту та умови обробітку. Загалом рекомендується посів 50-70 тис. рослин на 1 гектар землі.
 
✅Які засоби захисту рослин слід застосовувати для запобігання хворобам і шкідникам у гібридів кукурудзи?
Рекомендується використовувати інсектициди та фунгіциди для захисту гібридів кукурудзи від шкідників та хвороб, а також дотримуватись правильних агротехнічних заходів, таких як зміна культур, обробіток ґрунту та прополювання.
 
⭐️Який тип ґрунту найбільше підходить для вирощування гібридів кукурудзи, і чому?
Гібриди кукурудзи найкраще вирощувати на ґрунтах, багатих на органічні речовини і мають високий ступінь водоутримання. Кукурудза потребує нейтральні або злегка кислі ґрунти з pH 6-7.
 
⏩Які заходи вживаються для зменшення ризику зараження кукурудзи грибковими захворюваннями?
Важливо використовувати насіння з високим рівнем стійкості до грибкових захворювань, також слід обробляти насіння та рослини протигрибковими препаратами (фунгіцидними протруйниками та фунгіцидами).
 
⭐️Яким чином можна визначити оптимальний момент збирання врожаю гібридів кукурудзи?
Оптимальний момент збирання врожаю гібридів кукурудзи настає, коли зерна кукурудзи досягають максимальної зрілості і коли вміст вологи в зернах становить близько 20-25%. Для визначення моменту збирання врожаю рекомендується використовувати спеціальні інструменти для вимірювання вологості зерен.
 
⏩Як впливають умови зберігання на якість насіння гібридів кукурудзи?
Збереження якості насіння гібридів кукурудзи залежить від умов зберігання. Насіння повинне зберігатися в сухих та прохолодних умовах, з температурою не вище 15 градусів Цельсія та вологістю не більше 50%. Також важливо уникати впливу світла.
 
⏩Який гібрид вибрати - української чи іноземної селекції?
Рекомендовані гібриди кукурудзи, що селекціонували і вирощували в тих умовах, що схожі з умовами на полі, де буде вирощуватися гібрид. Українські гібриди кукурудзи відповідають цим параметрам, так як стійкі до шкідників, хвороб і умов погоди саме нашого регіону. Гібриди кукурудзи іноземних насіннєвих компаній потенціал мають вище, але умови їх зростання можуть відрізнятися. Рекомендовані гібриди кукурудзи сербської, угорської селекції, де селекція і вирощування відбувається в схожих з нашими умовах.