photo blog 0157

photo blog 0157Технологія «Сlearfield» - «чистого поля» почала широко використовуватися з
2003 року спочатку у США і Туреччині. Унікальність технології полягає в однократному застосуванні препарату Євролайтнінг незважаючи на видовий склад бур’янів та типу забур’яненості у посівах гібридів соняшника, що мають генетичну стійкість до цього препарату.


Гібриди, які створені під дану технологію, мають високу посухостійкість та стійкість до вилягання. Також стійкі до: деяких рас вовчка, білої і сірої гнилей, фомозу, фомопсису, стійкі до ураження соняшниковою міллю і т. п. І головні моменти привабливості - висока врожайність і олійність. Серед таких, що пристосовані до технології Сlearfield є гібриди Рімі та Пегас.
Проте аграрний ринок постійно змінюється і на сьогоднішній день у агрохімічній промисловості створено декілька препаратів, що можуть бути використані у технології «чистого поля», проте їх ефективність та дія не повністю вивчена порівняно у виробничих умовах. Тому в сучасних умовах інтенсивного виробництва порівняння та визначення ефективності таких препаратів, що використовуються у технології Сlearfield є актуальним.
Мета досліду: визначення ефективності аналогічних препаратів у технології Сlearfield у порівнянні із оригіналом на гібриді соняшнику .
Особливість. У експериментальних дослідженнях було використано асортимент препаратів, що є схожими до гербіциду Євролайтнінг (Оригінальний гербіцид). Міжрядний обробіток ґрунту в досліді не виконувався.

photo blog 0158


Спостереження та обліки:
- фенологічні спостереження (поява сходів, 1,2,3, пара справжніх листків, бутонізація, цвітіння, господарська стиглість);
- облік уражених рослин гібриду на предмет фітотоксичності, опціонально;
- облік забур’яненості, шт./м2; (визначення рамками 50×50 см - 4 ділянки )
- висота рослин, діаметр кошика, площа листкового апарату, см; (25 рослин)
- моніторинг можливої наявності вовчка соняшникового;
- урожайність, т/га (у перерахунку на стандартну вологість та чистоту);
- показники якості насіння (маса 1000 насінин, г).

Результати досліджень

photo blog 0159


Фітосанітарний стан посівів У процесі оцінки фітосанітарного стану посівів соняшника застосовували кількісний метод, де використовувалась рамка розмірами 50х50 см (0,25 м2) для підрахунку бур’янів у чотирьох повтореннях, що відповідало 1 м2.
Облік проводили у кілька етапів, при цьому визначальними були – перший етап (перед застосуванням препарату), та другий етап (21 доба після застосування препарату).
Видовий склад бур’янів, що були наявні у дослідному полі: мишій сизий, талабан польовий, лобода біла, щириця звичайна, підмаренник чіпкий, льонок польовий, фіалка польова, кропива дводомна, гірчак березковидний, редька дика (рис.4.).

photo blog 0160

 

photo blog 0161


За опціональною оцінкою фітотоксичний прояв на рослини соняшнику було відмічено на 5 добу після Євро Ленд, Девайс Ультра та Євролайтнінг Плюс. Однак вже через 10-15 днів після діагностування, ознак фітотоксичності не було виявлено.
Висота рослин залежно від варіантів захисту змінювалась не суттєво - від 193 до 211 см. 

photo blog 0162

За умов застосування Сотейри 1,1 л/га було одержано найвищу урожайність соняшнику у досліді – 3,41 т/га, що мало позитивну прибавку до урожаю – 0,78 т/га. В цілому урожайність соняшника в залежності від препаратів у досліді була вищою на 13-22,8 % порівняно із контролем, де захист від бур’янів не проводився.

photo blog 0163

photo blog 0164


Висновки:
- максимальна ефективність захисту від бур’янів (більше 90% знищено бур’янів) досягається після гербіцидів Віталайт, Євролайтнінг та Євролайтнінг Плюс із нормами витрати 1,1 л/га;
- застосування гербіциду Сотейра мало вплив на розвиток рослин у висоту, а також на формування площі листової поверхні;
- найвища урожайність насіння та прибуток визначено у варіанті після застосування гербіциду Сотейра – 3,41 т/га.

Рекомендований продукт
Гербицид Евро Ленд
  імазамокс, імазапір
  Соняшник
  475.
  66 грн/л
  У Наявності
  Гербицид Евро-Лайтнинг
   імазамокс, імазапір
   Соняшник
   984.
   41 грн/л
   У Наявності
    біоактиватор NN, імазетапір
    Соняшник
    363.
    99 грн/л
    У Наявності
    Гербицид Генезис
     імазамокс, імазапір
     Соняшник
     425.
     04 грн/л
     Немає на складі
     хізалофоп-П-етил
     Кавун, Капуста, Картопля, Цибуля, Морква, Огірки, Соняшник, Помідори, Ріпак озимий, Буряк кормовий, Буряк цукровий, Соя, Гарбуз
     348.
     15 грн/л
     У Наявності