photo blog 0186

photo blog 0186Актуальність. Кукурудза належить до культур, що слабко конкурує із бур’янами на початкових етапах розвитку, а відтак суттєво знижують продуктивність. Тому, формуючи систему захисту культури, постає завдання забезпечити найкращий гербіцидний захист саме на початкових етапах росту та розвитку.

В посівах кукурудзи використовують як ґрунтові, так і страхові гербіциди. В залежності від конкретних умов господарства, агроном вибирає найбільш доцільні схеми захисту. Визначальними факторами правильного підбору схеми гербіцидного захисту є забезпеченість вологою в ранньовесняний період, площа посіву кукурудзи в господарстві, рівень завантаженості обприскувачів тощо. Не менш важливим чинником для підбору гербіцидного захисту є тип забур’яненості на полі. Сучасний асортимент гербіцидів для кукурудзи суттєво розширився, разом з тим з’явилися препарати із новими діючими речовинами та різними їх поєднаннями і співвідношенням. Оскільки для сільськогосподарської галузі завжди першочерговою метою було і є одержання максимального урожаю із максимальною вигодою, а звідси і відмінний захист кукурудзи, то постає завдання провести експериментальні дослідження із хімічними препарати різних компаній на прикладі таких як Syngenta, Bayer, Monsanto, Basf, Avgust, Frandesa і порівняти їх ефективність в рамках проекту «ПОЛЯ ЗНАНЬ».
Мета досліду: визначити найефективніші варіанти захисту кукурудзи від бур’янів на прикладі гібриду DN Argo ФАО 250. Виконати порівняльний аналіз ефективності схем гербіцидного захисту.

Умови та методика проведення досліджень:


Технологія. Попередник – соняшник; дискування стерні у два сліди, основний обробіток ґрунту – оранка на 25-28 см, ранньовесняне закриття вологи, передпосівна культивація 5-7 см. Удобрення: основне КАС-200 кг/га, припосівне внесення добрив NPK -16 кг д.р.
Повторність досліду – триразова.
Розмір ділянки – 20,16 м2.
Облікова площа ділянки – 10,08 м2.
Густота висіву насіння - 75 тис. шт./га
Ширина міжряддя – 70 см.
Глибина загортання насіння – 4-6 см.
У досліді було сформовано 78 комбінацій захисту до складу яких увійшли 6 варіантів із досходовими гербіцидами і 13 варіантів із застосуванням післясходових гербіцидів.
Особливості. У досліді поєднано широку лінійку гербіцидів, провідних компаній, що широко використовуються у виробництві зерна кукурудзи. Міжрядний обробіток ґрунту за весь вегетаційний період кукурудзи не виконувався.

photo blog 0187

Спостереження та обліки:
- фенологічні спостереження (поява сходів, 3-5-7-10 листок, викидання волоті, цвітіння, формування та налив зерна, молочна та повна стиглість);
- висота рослин, висота кріплення першого та другого початку;
- урожайність, т/га (вихід зерна з качана, маса 1000 зерен).

Читайте далі статтю "Ефективність схем захисту кукурудзи - (Ч2)". 

Рекомендований продукт
Гербицид Титус
  римсульфурон
  Картопля, Кукурудза, Помідори
  14596.
  00 грн/кг
  У Наявності
  Микроудобрение Авангард Хелат Цинка
   азот, цинк
   Кавун, Виноград, Суниця, Картопля, Льон, Нут, Плодово-ягідні культури, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Хміль
   67.
   78 грн/л
   Передзамовлення
   250
   120
   зерно, силос
   220
   1200.
   00 грн/міш.
   Немає на складі
   Семена кукурузы ДН Орильский
    320
    155
    зерно, силос
    260
    1576.
    00 грн/міш.
    У Наявності
    Семена кукурузы Меган
     250
     150
     зерно, силос
     285
     1430.
     1530.00 грн
     00 грн/міш.
     Немає на складі