photo blog 0148

photo blog 0148Мета досліду: дослідити вплив поживних комплексів та мікробіологічних препаратів із різним хімічним складом, на урожайність кукурудзи, ріст і розвиток, показники якості насіння, підвищення стресостійкості до несприятливих погодних умов (дефіциту вологи чи поживних речовин в ґрунті, підвищених температур повітря) на прикладі гібриду кукурудзи DN Rutа.

Умови та методика проведення досліджень


Технологія. Попередник – соняшник; основний обробіток ґрунту – оранка на 23-25 см, ранньовесняне закриття вологи, передпосівна культивація 5-7 см. Удобрення: основне КАС-200 кг/га, припосівне внесення добрив NPK – не вносилося.
Повторність досліду – триразова.
Розмір ділянки – 20,16 м2.
Облікова площа ділянки – 10,08 м2.
Густота висівання насіння – 75 тис.шт./га.
Ширина міжряддя – 70 см.
Глибина загортання насіння – 5-7 см.
Особливість. Міжрядний обробіток та формування густоти рослин, а також облік урожаю виконувався вручну. Засоби захисту рослин у досліді не застосовувались.
Препарати у досліді застосовувалися однократно у рекомендованій до застосування нормі за такими етапи. Перший етап – обробка насіннєвого матеріалу препаратом, другий етап – внесення препаратів на поверхню ґрунту але до появи сходів та третій етап - у період між фазою 5-7 листочків у культури.
Схема досліду

photo blog 0142

Спостереження та обліки:

 •  фенологічні спостереження: (поява сходів, 3-й листок, 7-й листок, викидання волоті, цвітіння, формування зерна: молочна стиглість, воскова стиглість);
 •  висота рослин, висота кріплення першого початку (вимірювання виконується на 25 випадкових рослинах у кожному варіанті);
 •  урожайність, т/га (урожайність зерна зібраного з ділянки, у перерахунку із фактичної вологості на стандартну 14 %);
 •  частка виходу зерна із початку, %;
 •  показники якості (маса 1000 насінин, г).

Результати досліджень

Фенологія розвитку. Сівбу гібриду кукурудзи DN Ruta ФАО 280 було виконано 29 квітня. Появу сходів відмічено 7 травня, що вказує на високу початкову енергію рослин. На стадії формування 3-5 листків спостерігалось явище антоціанового (фіолетово-бордового) забарвлення у рослин. За діагностичними ознаками, це вказує на дефіцит доступного фосфору для рослин. Однак у варіанті із застосуванням Evronorm P (фосформобілізатора), де оброблялося насіння, явища дефіциту не спостерігали. В подальшому рості та розвитку період сходи-викидання волотей становив 60 днів. Порівняно із 2017 роком період сходи-господарська стиглість у 2018 р. був коротшим на 3 дні і становив 139 днів. (табл.2.5)

photo blog 0143


Розвиток рослин кукурудзи був рівномірним. За період цвітіння волотей випала достатня кількість опадів, що сприяло кращому озерненню, та формування додаткового качана. Активність ростових процесів кукурудзи була високою, на що вказували показники висоти рослин та висоти прикріплення качана.
Висота рослин кукурудзи у дослідженнях 2018 р. становила від 286,8 до 309,8 см. При цьому визначено, що із збільшенням висоти рослини, збільшувалась висота прикріплення першого початку від 111,6-152,0 см (табл.2.6).

photo blog 0144


Визначено, що із застосуванням препарату Evronorm Р 1,0 л/т перед сівбою створювались умови, де була найвища продуктивність качана 596,4 шт. зерен. Тоді як на контролі було в середньому 464,8 шт.
Середня урожайність зерна кукурудзи у 2018 році була вищою на 36 % порівняно із минулим роком і становила в залежності від варіанту живлення від 9,99 до 12,26 т/га у перерахунку на базову вологість зерна. (табл. 2.7).

photo blog 0145


Найвища урожайність 12,26 т/га одержана у варіанті (6) після застосування Evronorm Р (ґрунт) 1,5 л/га, а приріст урожаю становив 1,35 т/га. Вихід зерна із початку при цьому був від 83 до 85 %. Поживні комплекси позитивно позначились на рослинах у стартовому розвитку, проте найвищий показник середньої маси 1000 зерен зафіксовано у контрольному варіанті – 420 г.

photo blog 0146


Найвищий прибуток від застосування поживних комплексів становив 56 тис. грн./га із одержаним урожаєм - після Evrostim Miko 1,0 л/т (табл.2.8).

photo blog 0147


Висновки:

 •  поживні комплекси за своїм хімічним складом здатні не тільки підвищувати стресостійкість посівів кукурудзи, але й оптимізувати процеси живлення;
 •  застосування передпосівної обробки насіння Evrostim Miko 1,0 л/т та Evronorm P 1,0 л/т та внесення Evronorm P 1,5 л/га дозволяє підвищити урожайність кукурудзи на 11 %, а застосування Evrostim Premium у підвищених нормах призводить до зниження урожайності;
 •  використання препаратів Evrostim Miko, Evronorm P та Evrostim Premium підвищує рівень прибутку на 7-11 % порівняно із звичайною технологією виробництва.

Читайте далі статтю "Ефективні схеми захисту для кукурудзи"

Рекомендований продукт
Удобрения Реаком-Хелат Цинка
  цинк
  Кукурудза, Картопля, Соя, Горох, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Виноград, Льон-довгунець, Плодово-ягідні культури
  79.
  92 грн/л
  Немає на складі
  цинк, амінокислоти
  Кукурудза, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соняшник, Буряк цукровий, Соя, Яблуня, Суниця, Картопля
  82.
  00 грн/л
  У Наявності
  азот, бор, гумінові речовини, калій, кобальт, марганець, мідь, молібден, нікель, фосфор, цинк
  Кукурудза, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Соя, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
  76.
  110.00 грн
  00 грн/л
  У Наявності
  Микроудобрение Евростим ZN (цинк)
   цинк, фосфор, калій
   Кукурудза, Соя, Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Пшениця озима, Жито, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Горох
   178.
   47 грн/л
   Немає на складі
   Микроудобрение Евростим Премиум
    азот, бор, Ванадій, гумінові речовини, калій, кобальт, Лантан, марганець, мідь, молібден, нікель, Селен, фосфор, цинк, Бурштинова кислота
    Горох, Кукурудза, Нут, Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Жито, Соя, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    222.
    00 грн/л
    У Наявності
    Микроудобрение Авангард Хелат Цинка
     азот, цинк
     Кавун, Виноград, Суниця, Картопля, Льон, Нут, Плодово-ягідні культури, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Хміль
     67.
     78 грн/л
     Передзамовлення