Інокулянти

- за популярністю
- від дешевих до дорогих
- від дорогих до дешевих
- за алфавітом
- по рейтингу
- за популярністю
- акційні
Інокулянти
У широкому сенсі інокулянт - це колективний термін, що позначає мікроорганізми або їх частини (спори, фрагменти міцелію), які здатні до симбіозу або взаємовигідної співпраці з організмом чутливого господаря. Як класичний приклад симбіотичної взаємодії є бактерії-азотфіксатори. Вони здатні прикріплюватися до коріння бобових рослин і сприяти зв'язуванню атмосферного азоту. Атмосферний азот (N2), фіксується бактеріями за допомогою так званої біологічної фіксації азоту. Попри те, що 80% атмосфери становить азот, він не доступний для рослин у формі газу, вони не можуть використовувати його для свого росту і розвитку, якщо він не зафіксований. Ні бобові, ні ризобактерій (бактерії-азотфіксатори) не можуть зробити це окремо. Процес відбувається як частина взаємовигідних або симбіотичних взаємин з ризобактеріями, що живуть в грунті. Вони утворюють кореневі бульбочки на коренях бобових-господарів, забезпечуючи рослину трансформованим азотом в обмін на частину вуглеводів, що виробляється рослиною.
Щоб відбувся процес азотфіксації, необхідно прикріплення певного виду бактерій до конкретних бобових рослин, а саме до їх кореневої системи. Інокулянт повинен вміщувати живі бактерії у високому титрі. Нанесення рекомендованих бактерій на насіння або грунт до посіву називають інокуляцією. Інокуляція необхідна тоді, коли на Вашому полі ще не росли бобові рослини, але вирощуваній культурі Ви хочете забезпечити успішний ріст. Інокулянтні ризобактерії залишаються життєздатними в грунті до кількох років, готові до утворення симбіозу з рослиною-господарем. Рекомендується проводити інокуляцію, якщо на полі не висаджувалися бобові протягом 3-5 років, на піщаних ґрунтах з рН нижче 6.0, в полях, що можуть періодично підтоплюватися.
Одним з препаратів, що стимулюють ріст рослин і покращують стан ґрунту, є деструктор целюлози. Деструктор целюлози містить целюлозолізуючі ферменти грибів:
- Trichoderma,
- актиноміцетів,
і бактерій:
- Paenibacillus,
- Bacillus,
- Pseudomonas,
- Azotobacter.
Його застосовують після збору врожаю для розкладання залишків рослин. Переваги його використання важко переоцінити: прискорює розкладання соломи, залишків, ефективно коригує мікробіологічний склад грунту, сприяє фіксації азоту і фосфору, проявляє антагонізм до патогенів культурних рослин. У підсумку, не тільки поліпшується стан грунту, але і підвищується врожайність на 10-30%.
Такі стимулятори росту рослин - це природний і натуральний спосіб підвищення врожайності зернових, бобових, олійних культур, овочевих і баштанних. У сівозміні після бобових культур на поле накопичуються частини рослин з підвищеним вмістом азоту. А бобові культури рекомендують включати періодично в сівозміну, щоб збагатити грунт мінеральними речовинами і вітамінами.
Рекомендуємо перед вибором інокулянту або іншого стимулятора росту отримати консультацію агрономів-професіоналів маркету Вашого поля, що надають детальну інформацію про склад і діючі компоненти інокулянтів, що продаються.