Десиканти

Фильтр
сортувати
сортувати
за популярністю
  • за популярністю
  • від дешевих до дорогих
  • від дорогих до дешевих
  • за алфавітом
  • по рейтингу
  • за популярністю
  • акційні
Десикант
дикват дибромід
Соняшник, Льон-довгунець, Пшениця озима, Пшениц...
159
.05 грн/л
У Наявності
Альфа-Дикват
дикват дибромід
Соняшник, Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь оз...
171
.06 грн/л
У Наявності
Геліос
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному ек...
Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Пшениця ози...
191
.77 грн/л
У Наявності
Грінфорт ДК 150
дикват
Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Горох,...
165
.68 грн/л
У Наявності
Дикват
дикват
Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Буряк ...
169
.00 грн/л
У Наявності
Гліфовіт
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному ек...
Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох, Соя, Соняшник,...
185
.56 грн/л
У Наявності
Тотал
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному ек...
Соняшник, Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Горох,...
200
.06 грн/л
У Наявності
Сокар
амонійна сіль гліфосату
Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмі...
235
.68 грн/л
У Наявності
Геліос Екстра
калійна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмі...
275
.86 грн/л
У Наявності
Десикант Макс
дикват дибромід
Льон-довгунець, Картопля, Пшениця озима, Пшениц...
309
.41 грн/л
У Наявності
Альфа-Дикват Форте
дикват дибромід
Соняшник, Ріпак озимий, Соя, Пшениця озима
342
.13 грн/л
У Наявності
Регістан Ультра
дикват дибромід
Соняшник, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соя, Пшениц...
421
.24 грн/л
У Наявності
Батман
дикват
Соняшник, Пшениця озима, Ячмінь озимий, Соя, Рі...
152
.84 грн/л
Немає на складі
Річі
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному ек...
Десикація зернових, Десикація соняшнику
98
.73 грн/л
Немає на складі
Мілвус
дикват
Соняшник, Пшениця озима, Соя
144
.38 грн/л
Немає на складі
Жар БТ
дикват дибромід
Соя, Ріпак озимий, Ріпак ярий, Соняшник, Горох,...
158
.00 грн/л
Немає на складі
Річард
ізопропіламінна сіль гліфосату
Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмі...
161
.95 грн/л
Немає на складі
Отаман
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному ек...
Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмі...
188
.46 грн/л
Немає на складі
Регалон С
дикват дибромід
Горох, Соя, Десикація соняшнику, Пшениця озима,...
197
.16 грн/л
Немає на складі
Булон
калійна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Десикація зернових, Десикація соняшнику
237
.21 грн/л
Немає на складі

Десикант

Підсушування врожаю перед збором або десикація - це обробка культури спеціальними речовинами десикантами або гербіцидами, що мають функцію десиканту. Десикація виправляє нерівномірне дозрівання врожаю, що відбувається в північному кліматі під час вологого літа або при поганому контролі бур'янів на полі.

Що таке десикація?

Підсушування рослин перед збиранням полегшує збір врожаю. Оптимальний час для збору врожаю, як правило, дуже короткий. При зборі врожаю зрізану ділянку рослини подрібнюють в машині, видаляючи насіння з соломи. Якщо солома надто волога, то стає важко розділити зерно і солому. В результаті ускладнюється їх поділ, у міру проходження комбайна збирається менше врожаю.

Існує два типи десикантів: власне десиканти і гербіциди, що застосовуються перед збором культури. Обидва види застосовуються перед збиранням врожаю на вже сформованій рослині. На додаток до того, що рослина до кінця вегетації висихає фізично, додаткове підсушування врожаю знижує ризик пошкодження під впливом дії погодних умов і ураження грибними збудниками (сухе зерно не гниє). Власне десиканти - це контактні гербіциди, що знищують або висушують надземну частину рослини протягом декількох днів. Гербіцид, що застосовується перед збиранням врожаю, діє більш повільно, бо поглинається і переміщається до кореня. Такий процес осушення може зайняти до трьох тижнів.

Десикант - надійна підмога для фермера, оскільки сільське господарство - ризикований бізнес. Важко спрогнозувати, чи дозволять погодні умови висохнути врожаю досить добре. Осушувачі або десиканти допомагають швидко зібрати урожай, без втрат його якості і кількості.

Більшість виробників пропонують десиканти: Укравіт, Basf, АХТ, Франдеса та інші. Використання десиканта допомагає пом'якшити наслідки нерівномірного зростання врожаю. Крім того, гербіциди, що застосовуються як десиканти, в сезон збору врожаю, захищають не тільки поточний урожай, але і майбутні культури на полі.

Висушування рослин - це стратегія, що робить культуру готовою до збирання раніше. Чим раніше збирається врожай, тим раніше можна приступити до планування на наступний рік. Зневоднення врожаю усуває надлишки зеленого рослинного матеріалу, позбавляючи обладнання від необхідності виконувати додаткову роботу і знижуючи знос устаткування.

Особливістю розвитку багатьох сільськогосподарських культур є нерівномірність дозрівання. Прискорити дозрівання культури і тих ділянок, що відстають, допоможуть препарати десиканти. Для передзбиральної обробки використовуються гербіциди суцільної дії (непрямі десиканти) і власне десиканти (препарати прямої дії). Прикладом можуть бути такі діючі речовини як гліфосат, дикват, метсульфурон, паракват, сафлуфенаціл. Десиканти виробляють у формі розчинного концентрату і позначають десикант РК на упаковці.

Сафлуфенаціл належить до хімічної групи пірімідіндіонов. Це гербіцидно-активна речовина для передзбиральної десикації та селективного контролю дводольних бур'янів на багатьох культурах, включаючи кукурудзу. Десикант на основі цієї речовини розроблений компанією БАСФ під торговою назвою Kixor. Сафлуфенаціл пригнічує специфічні білки рослин (PPO). Це призводить до зупинки синтезу хлорофілу, цитохрому та викликає накопичення H2O2.

Дикват - контактний гербіцид, який використовується для десикації і дефоліації культурних рослин. Найчастіше використовується в формі дикват диброміду. Використовується самостійно або в комбінації з гліфосатом. Дикват - неселективний препарат, що швидко вражає ті частини культури, на які наносять препарат. Десикант дикват, ціна якого вказана на нашому сайті, нижча за ринкову, тому що ми продаємо не тільки препарати-оригінали, а й високоякісні українські аналоги.

Паракват - органічна речовина, що широко використовується в якості гербіциду і десиканту. Він діє швидко і неселективно знищує зелені частини рослини при обприскуванні. Особливістю його є незмиваємість дощем вже через пару хвилин після внесення. При контакті з грунтом частково інактивується. Такі особливості препаратів на основі параквату дозволяють його використовувати в системі вирощування культур no-till.

Гліфосат використовують в якості системного гербіциду і десиканту вже багато десятків років. Він не тільки знищує широкий спектр бур'янів, а й ефективно підсушує культуру, стимулюючи відтік цукрів, масел і клейковини до зерна. На ринок агрохімії його ввела компанія Монсанто під торговою назвою Раундап. Він настільки ефективний, що протягом часу селекційні генетики створили безліч гібридів сільгоспкультур, що стійкі до обробки гліфосатом. З найбільш популярних це соя, кукурудза, бавовна, цукровий буряк, рапс, люцерна.

Метсульфурон - препарат, що запобігає клітинному поділу в пагонах і коренях. Він малотоксичний для ссавців, птахів, риб, комах і людей. Метсульфурон відмінно підсушує широколисті бур'яни і культури, якщо використовується для десикації.

Як вибрати правильний десикант перед збиранням врожаю?

Потрібно чітко розуміти різницю між десикантами прямої дії і гліфосатом (непрямої). Безпосередньо десиканти (дикват, дикват дибромід) - допоміжний засіб для збору врожаю, що використовується тоді, коли урожай вже близький до повної зрілості, але його необхідно швидко висушити для прибирання. В такому зібраному після обробки зерні не буде пом'ятих, недозрілих, неповних зерен, що впливають на його товарні показники і зменшують термін зберігання. У належних умовах оброблена культура, включаючи більшість бур'янів, висихає протягом чотирьох-десяти днів. Однак така обробка прямими десикантами не має довгострокового ефекту, так як діюча речовина десиканта не проникає в кореневу систему багаторічних рослин, які можуть відростати з кореня.

Застосування перед збором врожаю гліфосату необхідно для боротьби з бур'янами, включаючи багаторічні, такі як будяк та інші. Гліфосат так само застосовують тоді, коли культура наближається до фізіологічної зрілості. Висихання бур'янів і культури відбувається в цьому випадку набагато повільніше, ніж з прямими десикантами. Тут чітко необхідно знати час застосування для кожної культури, так як більш раннє обприскування може привести до зниження врожайності і перевищення максимально допустимого рівня залишків пестициду в зерні (МДУ). МДУ визначають під час здачі зерна. Застосовуйте пестициди відповідно до термінів і норм, зазначеними на етикетці продукту. Час хімічного застосування і терміни будуть впливати на потенційні залишки, які присутні в прибраному зерні.

Дотримуйтесь інтервалів перед збором врожаю, як зазначено на етикетці продукту. Це кількість днів, які повинні пройти між застосуванням пестицидів і збиранням врожаю.

Особливості десикації різними речовинами:

  • Дикват - для швидкого підсушування рослинної тканини і полегшення збору врожаю.
  • Гліфосат - не підходить для культур, що вирощуються для отримання посівного матеріалу.

Що можуть зробити аграрії для зниження ризиків?

Використовуйте дозволений до застосування у Вашій країні десикант і гербіцид суцільної дії для десикації. Для певних культур існують рекомендовані продукти, їх і слід застосовувати. Використання заборонених пестицидів суперечить закону, обмежить доступ до ринку для зібраної продукції і складе ризик для здоров'я в разі перевищення показника МДУ. Не перевищуйте норму використання пестицидів, дотримуючись зазначених на упаковці виробником. Перевищуючи норми внесення, Ви не тільки зіпсуєте урожай, але й порушите міжнародний закон, що утруднить збут продукції.

Дуже важливо підходити з розумом і не нехтувати консультаціями фахівців, що працюють в точках продажу агрохімії або інтернет-магазині як Посівна, щоб правильно розрахувати норму витрат і вибрати час обробки саме Вашої культури. Десиканти, ціна яких дуже залежить від діючої речовини, здатні зберегти Ваш урожай.

Десикація озимої пшениці

Проводити десикацію пшениці вигідно і необхідно на завершальному етапі вирощування. Підсушене зерно легше прибирати, це якісно зменшує забур'яненість посівів, знижує вологість зерна, яке потім не потребує додаткової досушки на елеваторі. Після десикації значною мірою знищуються і бур'яни, що є позитивним моментом у підготовці поля до вирощування на наступний рік. Десикація озимої пшениці сприяє надходженню в зерно клейковини, що накопичується там після висихання листя і стебел. Зерно підвищує свою класність, воно сухе і зберігається довше. У фазі воскової стиглості зерно має вологість 20-22%, його не можна прибирати прямим комбайнуванням. У процесі вегетації рослина і зерно втрачає вологу, але не так швидко, як це потрібно, щоб збирати урожай вчасно. Часто у фермера є 7-10 днів, щоб прибрати озиму пшеницю. Якщо частина зерна ще волога, то застосовують роздільне комбайнування, при повній стиглості - пряме. Застосувавши десикант у фазі воскової стиглості, можна скоротити термін збирання врожаю пшениці. Десикація врожаю - це прийом, що дозволяє економити до 15% палива при зборі й доочищенні врожаю. Для десикації зернових колосових можуть бути використані солі гліфосату, глюфосинат амонію. При обприскуванні десикантом вологість зерна не повинна перевищувати 30%. Десикація колосових культур не пошкоджує зерно і колос, створюються сприятливі умови для роботи комбайнів. Якщо площа невелика застосовують наземне обприскування, якщо значна, то авіаобробку. Десикація проса і пшениці проводиться часто в комплексі з 15% розчином карбаміду. Це дозволяє на 25% знизити норму витрати препарату десиканта, але при цьому не знизити його ефективності. Застосування гліфосату допоможе зібрати урожай при несприятливих умовах в разі проливних дощів. Багаторічний досвід показує, що застосування похідних гліфосату дозволяє збільшити урожай на 20%, полегшує прибирання, втрати під час комбайнування, знижує засміченість готової продукції. Після застосування гліфосату зерно можна без обмежень використовувати для кормів, в харчовій промисловості, пивоварінні. Частинки гліфосату швидко зв'язуються з грунтом і переробляються мікроорганізмами на вуглекислий газ і воду. Через місяць після обприскування на звільнених площах можна сіяти будь-які культури.

Десикацію зернових застосовують в різних країнах з перезволоженим вегетаційним періодом. Цей агрозахід зменшує втрати при зборі зерна на 1-2%. Вкрай важливо правильно вибрати час обробки. Норму витрати десикантом підвищують при великій поверхні надземної частини культури, при забур'яненості посівів, високій вологості, необхідності зібрати урожай в короткі терміни. Температура навколишнього середовища не впливає на ефективність десиканту. Десикація - висушування рослин прискорюється в сонячну погоду.

Десикація картоплі

На товарних посівах картоплі застосовують десикацію. Досвідчені виробники великих обсягів картоплі знають, що таке десикація картоплі. Це висушування бадилля, що дозволяє підвищити якість врожаю. Це відбувається за рахунок формування міцної шкірки і відтоку вуглеводів до бульб. Крім того, це зменшує поширення хвороб і бур'янів.

Сорти картоплі сучасної селекції мають міцну кореневу систему і розвинене бадилля. При інтенсивній технології вирощування бадилля в кінці вегетації ще зелене. При вирощуванні насіннєвої картоплі в певний період вегетації потрібно припинити вегетацію, якщо бульби досягли певної фракції. Тому застосовують десиканти для зупинки зростання культури.

Одним із прийомів є знищення бадилля механічно. Але якщо їх зрізати, вони знову можуть відростати. Це перешкоджає утворенню шкірки. Для десикації картоплі застосовують препарат на основі дикват диброміду, наприклад, десикант Реглон Супер від Сингента в дозі 1,5 л/га. Десикант Реглон, ціна якого вказана на сайті, - це відмінна якість і гарантія швидкого висихання культури.

Переваги десикації картоплі:

  • швидке висихання бадилля дозволяє швидше зібрати врожай,
  • імітація природного знищення бадилля сприяє відтоку поживних речовин в бульби, а значить збільшенню врожайності,
  • підвищене огрубіння шкірки робить бульби міцними, вони не травмуються патогенами (грибами і шкідниками).

Процес десикації проводять в два прийоми з інтервалом в декілька днів. Це потрібно для запобігання зростанню молодого бадилля. Такі стебла і листя дуже уразливі для шкідників, вірусних і бактеріальних інфекцій. Завданням першої обробки - це почати природне відмирання листя і зробити стебла доступними для обробки під час другої основної десикації. Другу обробку проводять через 5-7 днів.

Застосування дикват диброміду, контактного десиканта можливо на насіннєвих та продовольчих посівах картоплі. Це готує культуру до збирання і підвищує стійкість бульб до збереження. Картопля після обробки не уражається Фузаріозними і мокрими бактеріальними гнилями.

Десикація сої ГМО

У процесі вегетації соя дозріває нерівномірно. Це відбувається через мінливі погодні умови, різну висоту розміщення бобів на рослині. Такі фізіологічні умови призводять до нерівномірної вологості стеблостою, коли незрозумілі терміни збирання через те, що верхівки рослин сухі, а нижні боби ще зелені. Ці особливості ще більш помітні, якщо погода волога і прохолодна. Це природний процес розтягування вегетації негативно позначається на підсумковому врожаї. Втраті врожаю сприяє нерівномірність дозрівання, збільшення вологості повітря, забур'яненість посівів. Цьому можна запобігти завдяки десикації посівів сої. Фізіологічно застосування десикантів сприяє тому, що тканини перестають утримувати воду, рослина швидко втрачає вологу, підсихає. Десикант для сої сприяє утворенню сильного оксиду, який руйнує клітини. Але десикантом найкраще посилити і прискорити природний процес дозрівання, тобто, він повинен вже початися в рослині. У період дозрівання сої рослини перестають рости в висоту, зупиняється утворення плодів, не поглинаються поживні речовини. Після обробки десикантом прискорюється процес дозрівання насіння, що позитивно позначається на товарних характеристиках зерна сої.

Десикацію сої проводять як на сої ГМО, так і на звичайних сортах. Це зменшує забур'яненість посівів. Передзбиральна десикація сої дозволяє швидко і якісно зібрати врожай без втрат її посівних і продовольчих кондицій. В умовах осені, коли погода волога і холодна - це єдина можливість зібрати весь урожай. Посіви сої обробляють солями гліфосату, глюфосинат амонію, дикват диброміду. Десикацію сої починають при вологості зерна не вище 50%. В таких умовах не зменшиться кількість білка в зерні і маса 1000. Обробляють як товарні посіви, так і насінні. Десиканти не впливають на енергію проростання і схожість насіння. Обприскування знищує багаторічні бур'яни: пирій, хвощ польовий, гумай, щавель, осот та інші.

Для десикації сої використовують бакові суміші з 15% розчином сечовини. Найчастіше карбамід вносять разом з солями гліфосату, що використовуються в якості десиканту.

У чому користь солей гліфосату, що застосовуються для десикації:

  • прискорює дозрівання врожаю,
  • дозволяє прибрати культуру раніше,
  • зменшення забур'яненості посівів,
  • дефоліація посівів.

Після внесення гліфосату урожай можна збирати через 10-14 днів. Процес дуже поступовий, який можна назвати дефоліація, а не десикація.

Контактні гербіциди використовують під час початку побуріння бобів нижнього і середнього ярусу. У зелених частинах рослини після обприскування глюфосинатом амонію накопичується аміак, що проявляє ефект спалювання. Повна десикація відбувається через 10-14 днів. Глюфосинат амонію знижує вологість насіння, покращує якість врожаю і полегшує прибирання зерна.

Проводити прибирання можна, коли рослини починають "гриміти" при струшуванні. При цьому листя опадає, підсихають і буріють стебла, боби. Економічно десикація культури завжди виправдана, гарантує отримання прибутку від вирощування.

Десикація гороху

Горох - своєрідна культура, що по вирощуванню вимагає таких же умов, як соя. Як і всі бобові, соя дозріває нерівномірно - нижні боби можуть вже бути сухими і тріскатися, а верхні тільки починають буріти. В результаті розтріскування відбуваються втрати врожаю. Важливим фактором є вологість бобів. Зібраний не висушений урожай важко зберігати, він гниє і псується. Для підсушування врожаю потрібно дороге технологічне обладнання. Але все це буде зайвим, якщо проведена десикація гороху. Після обробки Ви отримуєте рівномірно дозрілий урожай хорошої якості.

Десикація соняшника

Десикація посівів соняшника застосовується при інтенсивній технології вирощування. Необхідно чітко розуміти, чи окупляться ці витрати. Рівномірно дозрілий урожай, який зібраний без втрат якості, дозволить отримати більший прибуток.

Коли потрібно проводити десикацію соняшника?

  • коли погода волога і холодна, пізні строки збирання культури, то природне дозрівання соняшника подовжується,
  • підвищена вологість знижує якість насіння,
  • при наявності бур'янів збір врожаю без десикації ускладнюється, тому що забиваються робочі області комбайна,
  • на кошику соняшника під час дозрівання посилено розвивається фомоз, фомопсис, що веде до втрат врожаю і зниження вмісту олії до 15%,
  • якщо соняшник довго стоїть на полі, то пошкоджується птахами,
  • при дотриманні технології, своєчасному внесенні добрив, фунгіцидів, гербіцидів, інсектицидів до кінця вегетації рослини стоять зеленими, тому підсушування рослин необхідно.

Після десикації соняшника зупиняється вегетація культури, урожай можна зібрати в більш ранній термін або запланувати заздалегідь. Обробка знижує ураження хворобами культури, покращує відтік олій в насіння, таким чином, зростає олійність, вага насіння, а значить фермер отримає більший прибуток. Коли посів дозріває нерівномірно, то частина насіння обсипається ще до моменту збору. Під час вологої погоди насіння в кошиках уражається гнилями, цвіллю. Якщо збирати рано, то необхідна послезбиральна досушка врожаю. При зборі після фізіологічної зрілості неминучі втрати 2-3%. Якщо збирати на 5 день після фізіологічної зрілості насіння, то втрати збільшуються вдвічі, на 10 днів - в 10 разів.

Як десиканти на соняшник використовуються солі гліфосату, паракват, дикват дибромід, сафлуфенаціл. Десикація посіву дозволяє на 1-2 тижні зібрати його раніше, ніж інші посіви по регіону зі схожими умовами. Хороші результати дає додавання до розчину гербіциду сурфактантів і поверхнево-активних речовин. Вони покращують прилипання і проникнення препарату-десиканта, утримання його на поверхні.

Визначити, коли обприскувати соняшник десикантом, потрібно візуально. Допомагає визначення вологості насіння. Обробку посівів проводять при вологості насіння 25-30%. При цьому культура знаходиться в так званій стадії фізіологічної стиглості. Починаючи зі стадії "лимонної" стиглості, кожні 2-3 дня вимірюють вологість насіння. Коли досягли вологості 30%, можна проводити десикацію. Обробку роблять при середньодобових температурах +13 - + 14С. Перед збором врожаю всі кошики повинні бути бурого кольору і добре підсохлими.

Десикація ріпаку

Під посіви ріпаку в усьому світі відведено понад 30 млн га. Але з кожним роком цей показник зростає, що підтверджує важливість вирощування цієї культури. Десикацію ріпаку проводять з метою передзбирального досушування і більш рівномірного дозрівання зерна. Агрозахід показано при підвищеній забур'яненості посівів і при підвищеній вологості навколишнього середовища. Це необхідний елемент отримання високого врожаю.

Якщо десикацію проводити правильно, дотримуватися норм витрати, то обробка десикантами ріпаку не впливає на його посівні якості. Крім того, знищуються бур'яни, що є резервуаром розвитку шкідників, грибних і бактеріальних патогенів. Десикацію наземним або авіаобприскування проводять солями гліфосату, глюфосинатом амонію, дикватом. Швидкодіючими прямими десикантами є препарати на основі дикват диброміду. Через 5-7 днів вже можна збирати урожай. Глюфосинат амонію використовують за 10-14 днів до передбачуваної дати збору ріпаку. Гліфосат вносять за 14 днів до збору врожаю. Дія системних препаратів імітує природне в'янення культури і стимулює відтік поживних речовин до плодів.

Десикація озимого ріпаку вкрай необхідна, оскільки дозволяє швидко звільнити поле для посіву наступної культури. Після десикації ріпаку зростання культури вирівнюється, підвищується врожайність, знижуються втрати зерна. Все це полегшує прибирання, економить паливо і дозволяє скоротити витрати. Класність насіння після десикації може вирости на 1-2 позиції в порівнянні з необробленими. Купити десикант для ріпаку та провести десикацію не витратно, а витрачені гроші себе окуплять. Десикацію рекомендують проводити при почорнінні насіння і якщо насіння середнього ярусу червоні або темно-коричневі. У бакову суміш з десикантом рекомендується додавати ад'ювант, який буде сприяти утворенню тонкої плівки на рослині, що не дає розтікатися препарату. Ад'юванти зменшують розтріскування стручків і осипання насіння під час дозрівання.

Додатковими плюсом обробки посівів десикантами є підсихання бур'янів на полі. При забур'яненості поля пирієм повзучим рекомендовано застосовувати гербіциди суцільної дії в якості десикантів. Застосування гліфосату в такому випадку призводить скоріше не до десикації, а дефоліації культури. Десиканти та дефоліанти - схожі поняття, але мають деякі відмінності. Дефоліанти проникають в систему рослинного організму, діють повільно і поступово, симптоми будуть видні через два тижні. Під десикантами частіше маються на увазі контактні гербіциди, що діють швидше і контактно.

Коли потрібно купити десикант?

Не тільки затяжна дощова погода і підвищена вологість на полі вимагає від фермера застосування десиканта. Іноді створюються такі умови, що вегетація культури затягується, наприклад, використання високої дози добрив, застосування зрошення, холодна погода під час росту і розвитку культури. Тоді слід застосувати десикант, щоб повно і вчасно зібрати урожай.

Десикацію проводять при вирощуванні всіх зернових культур, олійних рослин, льону-довгунця, буряка, картоплі, бавовни та інших культур. Правильний вибір безпечного і ефективного препарату для десикації допоможе Вам отримати максимальну вигоду від вирощування культури. Отримайте детальну консультацію по виробниках і діючим речовинам десикантів в маркеті Вашого поля POSIVNA.

✨Що таке десиканти?
Десиканти - це речовини, які допомагають підсушувати надземну частину рослини для прискорення її дозрівання і оптимізації строків збору врожаю. Це дозволяє аграріям планувати збір врожаю.
 
⭐️Які бувають десиканти?
Десиканти - це один із видів гербіцидів, що належать до препаратів суцільної дії. Основні діючі речовини десикантів це: дикват дибромід, глюфосинат амонію та гліфосат. Перші дві речовини належать до препаратів швидкої підсушуючої дії, які викликають швидку дегідратацію стебел і листя. Десиканти на основі гліфосатів діють протягом декількох тижнів і поступово підсушують культуру, яка на момент збирання вже повністю дозріває.
 
✔️Які існують обмеження використання десикантів?
Десикація - важливий прийом, який дозволяє зібрати повноцінний врожай в оптимальні терміни без втрат. Але швидкі десиканти не рекомендовані для олійних культур, бо вони зменшують кількість олії в насінні. Не підходять вони і для посівів, що вирощуються для отримання посівного матеріалу, бо знижують його врожайність.
 
⏩Коли необхідно вносити десиканти?
Щоб досягти бажаного ефекту десикацію проводять в певний визначений період часу, що відрізняється для кожної культури. В нашій країні десикація рекомендована для гороху, соняшнику, сої, ріпаку. Це пов'язано з тим, що деякі рослини на полі вже починають осипатися, а деякі ще тільки дозрівають. Для соняшника не менше, чим за 2 тижні до збору врожаю, через 40-45 днів після цвітіння у фазі побуріння кошиків. Для гороху, сої і ріпаку десикація проводиться при побурінні 70-75% стручків у ріпаку і бобиків у зернобобових.
 
✅Які діючі речовини містяться в десикантах і який механізм їх дії на рослини?
Десиканти можуть містити різні діючі речовини, такі як ізопропіламінна і калійна сіль гліфосату, дикват дибромід, глюфосинат-амонію та ін. Механізм дії десикантів полягає у швидкому проникненні в рослину та блокуванні певних ферментів, що призводить до порушення фотосинтезу та обміну речовин, а потім до в'янення та дозрівання рослин.
 
⭐️Якою є оптимальна стадія росту рослин для застосування десикантів і як правильно визначити цей момент?
Оптимальна стадія росту рослин для застосування десикантів залежить від культури та конкретного препарату. В цілому десиканти застосовуються на стадії повного дозрівання зерна або насіння, коли рослини досягли певного рівня вологості. Для визначення цього моменту можна використовувати методи візуальної оцінки (колір та форма зерна, стан листя та стебел) або лабораторні методи (визначення вологості зерна чи насіння).
 
⏩Які рекомендації щодо застосування десикантів з точки зору дозування, часу обробки та сумісності з іншими агрохімікатами?
Рекомендації щодо застосування десикантів можуть змінюватись в залежності від препарату та культури. В цілому, слід дотримуватися вказівок виробника щодо дозування, часу обробки та сумісності з іншими агрохімікатами. Зазвичай десиканти застосовуються у вигляді розчину, приготовленого згідно з інструкцією, і вносяться на рослини у певний час доби (вранці або ввечері) за відсутності дощу та сильного вітру. У нормі десиканти не поєднуються з іншими засобами захисту рослин.
 
⭐️Які запобіжні заходи слід дотримуватися при роботі з десикантами і як мінімізувати можливий негативний вплив на навколишнє середовище?
При роботі з десикантами необхідно дотримуватися запобіжних заходів, зазначених в інструкції виробника. До них відносяться використання захисного одягу, окулярів і рукавичок, а також дотримання безпечної відстані від рослин, що обробляється. Для мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище слід застосовувати десиканти строго за призначенням, дотримуватися рекомендованих доз і уникати обробки рослин поблизу водойм та місць проживання корисних комах. Також важливо правильно утилізувати залишки препаратів та використані контейнери.
 
⏩Які переваги використання десикантів у сільському господарстві?
Застосування десикантів у сільському господарстві має ряд переваг, таких як прискорення дозрівання рослин, рівномірне в'янення та зниження вологості зерна, що полегшує збирання та знижує витрати на сушіння. Крім того, десиканти можуть допомогти контролювати бур'яни та хвороби, покращуючи якість та врожайність культур.
 
✅Чи можуть десиканти негативно вплинути на якість урожаю чи ґрунт?
Якщо десиканти застосовуються правильно, згідно з інструкцією виробника та агротехнічними вимогами, негативний вплив на якість урожаю та ґрунт мінімальний. Однак, неправильне використання десикантів, таке як надлишкове дозування або обробка на невідповідній стадії росту рослин, може призвести до зниження якості врожаю та негативних наслідків для ґрунту.
 
⭐️Які основні препарати-десиканти, доступні на ринку, і як вибрати найбільш підходящий для конкретної культури?
На ринку представлені різні препарати-десиканти, такі як Раундап (гліфосат), Реглон (дикват), Баста (глюфосинат-амонію) та інші. Для вибору найбільш відповідного десиканта для конкретної культури слід враховувати характеристики культури, стадію зростання, кліматичні умови та рекомендації виробника. Також рекомендується проконсультуватися з агрономом чи спеціалістом з агрохімії.
 
✅Які основні альтернативи десикантам і в яких випадках їх використання може бути кращим?
Основними альтернативами десикантам є механічні методи прискорення дозрівання та в'янення рослин, такі як проколювання стебел або підрізання коренів. Такі методи можуть бути кращими у випадках, коли використання хімічних десикантів небажано або заборонено, наприклад, при органічному землеробстві або в екологічно чутливих зонах. Однак, механічні методи можуть бути менш ефективними та вимагати більше часу та праці.
 
✅Коли потрібна десикація?
При підвищеній вологості і знижених температурах навколишнього середовища. При нерівномірному дозріванні культури, що викликана біологічними особливостями росту. При високій забур'яненості поля. При значному поширенні хвороб на полі.