photo blog270121Осот польовий належить до родини Айстрових. Це широко поширений бур'ян. Найчастіше росте на азотовмісних грунтах.
Осот польовий паразитує на полях, де вирощуються зернові та технічні культури, багаторічні злаки, овочеві рослини та сади.Біологічні особливості осоту польового


Осот - багаторічна рослина. Листя яйцеподібної форми з яскраво-вираженою опушкою. Корені можуть нести вегетативні бруньки, що дають початок новим рослинам. При чому проростання відбувається з глибини 60-120 см. Стела другого та третього року життя розвивають кореневу систему, що сягає глибини від 4 до 7 м. Висота стебла осоту складає від 40 до 160 см. Листки чергові. Суцвіття - кошик, квітки мають рожево-пурпурове забарвлення. Плід - сім'янка, довжиною 2.5-4 мм. Маса 1000 насінин - всього лише 2 г.
Осот польовий - багаторічник, який успішно конкурує з культурами на полі завдяки тому, що це коренепаросткова рослина. Сходи рослин з'являються вже у квітні. Цвітіння відбувається на першому році життя, рослина цвіте з червня по липень. Далі утворюються плоди. Плодючість 1 рослини може складати 40 000 сім'янок. Для проростання сім'янок потрібна глибина не більше 4-5 см. При температурі 2-4 С рослина втрачає життєздатність і надземна частина відмирає. Рослина паразитує на полях, садах, присадибних ділянках, виноградниках тощо.

Гербіциди проти осоту польового


Якщо технологія дозволяє, то рекомендується обробити поле до посіву культури гербіцидами суцільної дії на основі ізопропіламінної солі гліфосату. Це такі гербіциди як Раундап та його аналоги Гліфовіт, Тотал, Геліос. Препаратом обробляють активно вегетуючі бур'яни та чекають 2 тижні, щоб препарат поширився по всій рослині, включаючи кореневу систему. Далі рекомендована механічна обробка грунту, щоб подрібнити рослинні рештки і можна сіяти основну культуру.
Після сходів вирощуваної культури також потрібно боротися з осотом. В такому випадку рекомендуємо аналоги Пріми, наприклад, гербіцид Дисулам, Диво, Хаммер Дуо від осоту. Його можна застосовувати на зернових культурах, кукурудзі, сорго. Гербіциди на основі флорасуламу та 2-етилгексилового ефіру 2,4-Д успішно діють на дводольні бур'яни.
Для боротьби з осотом застосовують гербіциди на основі трибенурон метилу. Це такі препарати як Гренадер, Альфа-Стар та інші. Гербіциди можна вносити на стадії розетки. Підходить для післясходової обробки ячменю та пшениці.
Обирайте гербіциди від осоту в маркеті Вашого поля Посівна. Якщо є сумніви у виборі препарату чи часу обробки, телефонуйте агроному-консультанту Посівна, щоб отримати комплексну агрономічну консультацію щодо вирощування і захисту сільськогосподарських культур.

Рекомендований продукт
ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
Соняшник, Пшениця озима, Ячмінь ярий
104.
00 грн/л
Немає на складі
Гербицид Глифовит
  ізопропіламінна сіль гліфосату
  Землі не с/г призначення, Поля під посів соняшника, кукурудзи, картоплі, сої, соняшнику, ріпаку, люцерни, льону, баштанних та овочевих культур
  128.
  80 грн/л
  Немає на складі
  трибенурон-метил
  Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Соняшник
  1520.
  00 грн/кг
  У Наявності
  Гербицид Диво
   дикамба (натрієва сіль)
   Пшениця озима, Пшениця яра, Жито, Овес, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Кукурудза
   927.
   36 грн/кг
   У Наявності
   2,4-Д, флорасулам
   Кукурудза, Пшениця озима, Сорго
   235.
   00 грн/л
   Немає на складі
   Гербицид Хаммер Дуо
    2.4-Д 2-етилгексиловий ефір, флорасулам
    Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий, Жито, Тритикале, Овес, Просо, Сорго, Кукурудза
    244.
    89 грн/л
    У Наявності