photo blog110121Березка польова відноситься чи не до найпоширеніших бур'янів польових культур. З нею борються в посівах зернових, овочевих, технічних культур. Шкодочинний бур'ян садів та виноградників.

Біологічні особливості бур'яну берізка польова

Розвинена коренева система являє собою потужні вертикальні і горизонтальні органи, які сягають вглиб до 4-6 м. Корені здатні відновити нову рослину навіть з глибини 40 см. Стебло міцне на розрив, в'юнке і виростає до 2 м в довжину. Чергові листки від світло до темно зеленого кольору. Квіти білі або рожеві. Рослина формує плід - кулевидну двухсім'янну коробочку. Насінини дуже легкі - всього 5-6 грам складають 1000 насінин.
Березка - це багаторічник. Потужна коренепаросткова рослина є складним для знищення бур'яном полів та присадибних ділянок. Може сходити багато разів за сезон - від ранньої весни до осені. Цвіте з липня по вересень в першому році життя та з травня до осені - в другому році життя. Плодючість однієї рослини - 9800 насінин, які здатні прорости з глибини до 15 см. Цікаво, що насіння зберігається життєздатним в грунті до 50 років. Корені навіть подрібнені під час механічного обробітку можуть відростати у вологому грунті. Достатня довжина для відростання 1-2 см.

Чим боротися з бур'яном березка польова?

Бур'ян можна контролювати за допомогою гербіцидів суцільної дії там, де доцільно їх застосування. Препарати на основі ізопропіламінної солі гліфосату повинні проникнути в систему рослини аж до коренів для знищення підземної частини. Тому найкраще обробляти молоді рослини під час активного росту. З цією метою застосовуються такі гербіциди:

 • гербіцид Геліос від АХТ
 • гербіцид Отаман від Альфасмартагро
 • гербіцид Гліфовіт від Укравіт та інші.


Реальне знищення березки гарантують гербіциди на основі флуроксипір-мептилу. Це системний препарат, що поглинається листям та частково корінням бур'янів. Діюча речовина швидко поширюється судинною системою рослини та зупиняє ростові процеси в чутливих рослинах. Зернові культури обробляють на етапі кущення до фази прапорцевого листка.
Березку можна знищувати гербіцидами на основі дикамби у вигляді натрієвої солі та нікосульфурону.
Знищення березки на полі забезпечує внесення гербіциду Альфа-Прометрин (на основі прометрину) на етапі появі сходів рослини з насіння. А також препаратів на основі ацетохлору (Еталон чи Основа).
Вчасний контроль березки польової дозволить Вашій культурі на полі успішно рости та розвиватися.

Рекомендований продукт
Гербицид Альфа-Прометрин
  прометрин
  Соняшник
  168.
  00 грн/л
  Закінчується
  ізопропіламінна сіль гліфосату, в кислотному еквіваленті
  Соняшник, Пшениця озима, Ячмінь ярий
  104.
  00 грн/л
  Немає на складі
  Гербицид Основа
   ацетохлор
   Кукурудза, Соняшник, Соя
   187.
   80 грн/л
   Закінчується
   Гербицид Отаман
    ізопропіламінна сіль гліфосату
    Землі не с/г призначення, Поля с/г призначення (ярі зернові, овочеві культури, соняшник, картопля), Пшениця озима, Пшениця яра, Ячмінь озимий, Ячмінь ярий
    104.
    86 грн/л
    Немає на складі
    Гербицид Промекс
     прометрин
     Горох, Картопля, Морква, Петрушка, Соняшник, Соя, Кріп, Квасоля, Часник
     138.
     60 грн/л
     Немає на складі