- за популярністю
- від дешевих до дорогих
- від дорогих до дешевих
- за алфавітом
- по рейтингу
- за популярністю
- акційні
Використовуючи бакові суміші фермери істотно скорочують витрати на вирощування, а значить підвищують окупність. Бакова суміш - це суміш двох або більше препаратів пестицидів для рослин, що не тільки економить час, а й підвищує ефективність вирощування. В бакових сумішах рекомендуємо комбінувати такі пестициди:
- гербіциди
- добрива
- фунгіциди
- інсектициди та інше.
Готуючи бакові суміші від всіх груп бур'янів з різних гербіцидів, Ви можете сформувати захист посіву одночасно від широколистих і злакових бур'янів. Бакові суміші використовуються на кукурудзу, соняшник, зернові та зернобобові культури. Суміші можна готувати в заводських умовах, а також готувати самостійно на господарстві, вирішуючи виникаючу агротехнічну проблему.
Переваги бакових сумішей:
- розширення спектра дії
- подовження дії захисного екрану гербіцидів
- економія часу і грошей при суміщенні в бакових сумішах різного виду пестицидів
- зменшення проходів техніки й пестицидного навантаження
- зниження собівартості вирощування шляхом скорочення норм витрати пестицидів
- зменшення кратності обробок.
Основне правило використання бакових сумішей - це змішування препаратів, у яких збігається термін застосування на культурі. Крім того, вони повинні бути сумісні. Для цього роблять попередній тест на сумісність. При приготуванні бакової суміші враховуйте, що якщо Ви самостійно готуєте розчини гербіцидів, добрив, фунгіцидів або інших препаратів, то у них можуть змінюватися фізичні та хімічні властивості, а саме фітотоксичність стосовно вирощуваної культури. Якщо пестициди не сумісні в баковій суміші, то діючі речовини випадають в осад. Інші суміші пестицидів можуть добре змішуватися в обприскувачі, але мати потенційну токсичність для культури. Така інтоксикація виявляється при наступній обробці, наприклад, при змішуванні так званих "компотів" інсектицидних препаратів, які використовуються на овочевих культурах, що накопичуються в тканинах. Такий ефект може бути при підвищенні температури навколишнього середовища. Тому радимо дотримуватися перевірених схем бакових сумішей, що рекомендуються виробниками агрохімії або викладені на сайті Посівна.
Як приготувати бакову суміш?
Перед початком робіт заповніть бак обприскувача на третину водою. Увімкніть мішалку, додайте потрібну кількість препарату в бак обприскувача. Заповніть бак водою до потрібного об'єму. Залиште перемішування навіть в процесі обробки. Якщо Ви готуєте бакову суміш з двох і більше пестицидів, дотримуйтесь черговості внесення препаратів. При змішуванні декількох речовин рекомендуємо обов'язково дочекатися розчинення одного препарату і тільки потім вносити наступний. При додаванні добрив дочекайтеся розчинення інших компонентів. У обприскувач можна додати ПАР для поліпшення прилипання і проникнення діючої речовини. Не рекомендуємо комбінувати кілька багатокомпонентних мікродобрив. Як правило, багатокомпонентні препарати збалансовані за складом і можуть дублюватися за складовими елементами. Змішування стимуляторів росту вимагає ще більшої обережності. Гормони-регулятори росту, такі як гібереліни, ауксини, похідні індолілмасляної кислоти можуть поводитися в баковій суміші непередбачувано і надати протилежний ефект. Найкраще себе показують суміші добрив і регуляторів росту. Особливо слід відзначити якість води, що використовується для змішування. Вода з водоймищ, після дощу або при зниженні температури може змінити якість робочої рідини.